Giluičio žuvys

 

Aukšlė Būdavo kažkada birželyje įspūdingos tuoktuvės… kai triukšmingas neršiančių pulkelis užšokdavo ant plovo. Populiacija sumažėjusi.

Dyglė Apie 1965 metus pirmą pusvalandį tekdavo gaudyti tik ją… po to kibdavo ir kitos. Masiškai gaišo apie 1969 metus

Ešerys Gausumu nusileidžia tik kuojai. Didžiausias sugautas ešerys 3,4 kg. Sugavo Alfonsas Kupčinskas 1975 metais. Dažniausiai sugaunami 100-200 gramų ešeriai.

Karosas Pagaunamas retai. Bet neretas. Auksinis karosas labai graži ir skani žuvis.

Karpis Įveistas po Antro pasaulinio karo. Gyvena ir sazanas, ir kultūrinis karpis. 1985 metais prie Miškinio sugautas sazanas svėrė 12 kg. Sugavo Vincas Križinauskas.

Karšis Gausus Dažniausiai 1-2 kg. Pasitaiko ir peniakilograminių. Teko stebėti nevado valkšnę ties Giluičių kaimu—vienu traukimu pagauta apie 2 tonos karpių.

Kuoja (Mekšras)Tai gausiausia ežero žuvis. Senbuvė. Didžiausia sugauta kuoja svėrė 2,1 kg. Sugavo Al;eksandras Kadzilauskas 1976 metais Beržabalėje.

Lydeka Gana gausi. Bet daug gausesnė buvo iki Ylabalės melioracijos. Populiacija sumažėjo sumažėjus nerštavietėms. Taip pat 1980 metais lydekas buvo apnikusi  liga—apakdavo (baltos akys). Didžiausia 32 kg lydeka sugauta 1939 metais. Sugavo Aleksandras Kadzilauskas.

Lynas Populiacija gausi. Dažniausiai pagaunama 0,5-1 kg lynai. Pasitaiko ir 2 kg. Apie 1969 metus buvo epizotija—stipo masiškai. Meškere praktiškai nepagaunami.

Peledė Įveista. Pagaunama labai retai.

Plakis Tikras karšio pusbrolis. Gausus. Sugaunamas smulkus 100-200 gramų. Pasitaiko ir kilograminių.

Pūgžlys Tikras ešerio pusbrolis. Skani, bet labai smulki žuvelė. Niekada nesverta. Sveria gal apie 50 gramų. Ežere gyvena nuo neatmenamų laikų.

Raudė (Žiežulė) Buvusi labai gausi rūšis. Smagiai meškeriota nendrių properšose nuo kranto. Didžiausia sugauta 1,1 kg. Sugavo Aleksandras Kadzilauskas. Šiaip jau sveria 100-200 gramų.

Saulažuvė Labai maža žuvytė. Gaudoma samteliu jaukui.

Seliava Kažkada buvo labai gausi ežero gyventoja. Ir labai stambi—penkio seliavos svėrė 1 kg. Bet tai praeitis. Dabar reta žuvis. Ir smulki.

Sykas Įveistas. Tik neaišku ar išlikęs.

Ungurys Įveistas. Kažkada dažnas. Likę labai mažai. Galbūt skaičiuojami vienetais. 1978 metais sugautas 2,1 kg ungurys. Sugavo Alfonsas Kupčinskas.

Vėgėlė Buvo labai gausi populiacija. Masinė epizotija 1985 metais. Dabar retai pagaunama.

Vijūnas Kad gyvena, tai faktas. Kiek jų—niekas nežino. Labai skani žuvis.

Vėžys Buvęs labai gausus ir stambus. Iki Antro pasaulinio. Išnuodytas dėl žuvų gadinimo tinkluose. Seni žmonės prisimena, kai išėjo per laukus… Įveistas vėl.

 

Žiūrėkite:

Giluičio žemėlapis

Giluičio gylių žemėlapis

Giluičio tyrinėjimai

Svetainė apie Giluitį